Bílá Opava pramení v sedle mezi Petrovými kameny a Pradědem v nadmořské výšce 1280 m. Protéká Karlovou Studánkou, Ludvíkovém a ve Vrbně pod Pradědem se vlévá do Střední Opavy, která s Černou Opavou vytváří řeku Opavu. Opava se pak vlévá v Ostravě do Odry. Procházka je příjemná v zimním období namrzlá (žebříky). Je zde vidět polom, který se přehnal nad Jeseníky a zničil Tatry.
Masív Ondřejník 890 m.n m. se nachází v Beskydech u měst Frýdlant nad Ostravicí, Kunčice pod Ondřejníkem. Na vrchol - k chatě Solárka se dá vyjet autem. Značené tur. trasy z Frýdlantu, Kunčic. Od tur. chaty Solárka vdou vinikající značené trasy pro běžkaře. Nejvyšším vrcholem masívu je Skalka - seskoky paraglidingu.
se nachází v oblasti Těšínských Beskyd ve výšce 968 m.n.m., asi 40 km od Ostravy a 10 km od Třince. Z Javorového jsou nádherné rozhledy do širokého okolí Beskyd a za pěkného počasí jsou vidět i Tatry a Jeseníky. K dispozici 3 sjezdovky. Pro běžkaře skvělé výchozí a cílové místo na pohodlné hřebenovky. Na vrcholu se nachází Turistická chata postavená roku 1895 s útulnou restaurací pro 90 osob s výbornou kuchyní.
druhé nejvyšší pohoří v ČR o celkové rozloze 3600km2. Patří mezi vyhledávané pohoří jak v letním období, kdy nabízí mnoho turistických cílů, tak i v zimním období pro dobré sněhové podmínky a výborné lyžařské a běžkařské podmínky v nejvýše položených střediscích na Pradědu nejvyšší hoře Moravy, která měří 1491m.
jsou významným letním i zimním (11 vleků) turistickým střediskem. Po nenáročném výstupu nebo výjezdem lanovkou si můžete prohlídnout dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem. Z Pusteven se můžete vydat po hřebenu k soše pohanského baha Radegast a dále po hřebenu až na horu Radhošť s kostelem a sousoším Cirila a Metoděje. Poté se můžete vrátit na Pustevny nebo pokračovat do Rožnova pod Radhoštěm.
Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem. Je centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Krajina Třeboňska byla po staletí lidmi přetvářena. Z původně lesnatého území s množstvím rašelinišť a močálů se postupem času stala malebná krajina s množstvím rybníků, propojených četnými kanály a potoky, kde se střídají pole s loukami a smíšenými lesy. Dnes je město významným lázeňským střediskem s bahenními koupeli.
Pěkná obec, která se táhne kolem řeky Bečvy. Možnost koupání, v okolí síť turistických tras a cykloturistických cest. V blízkosti Karolínka (sklárny), Karlovice, Soláň, přejezd na Slovensko.
Lysá hora měří 1323 m. a je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Dá se na ní vyšlapat pěšky, na kole, na běžkách, skialpech. Dnes je vhodná jen pro turisty, ale není to tak dlouho co byla vyhledávaná zdatnými lyžaři pro svou severní sjezdovku, která patřila mezi nejtěžší a nejdelší na Moravě. Na vrcholu jsou v provozu dvě příjemné hospůdky.
Krkonošský národní park se nachází v mírném klimatickém pásmu. Teplota se pohybuje mezi 6 až 0°C, nejtepleji je v Krkonoších v červenci okolo 15°C. Krkonoše se již v 19. stol. staly turisticky nejvýhledávanějším pohořím ve střední Evropě. V roce 1963 jsou Krkonoše prohlášeny prvním českým národním parkem. Krkonoše byly v roce 1992 zařazeny mezi biosférické rezervace UNESCO.
Pěkná zapadlá vesnička v blízkosti Adršpašských skal. Je zde k vidění mnoho historických zemědělských usedlostí, krásný kostel a skaly.