Aktovka obsahuje 0 položek.

Jiná

Mikulov

město bylo založeno před rokem 1218 Přemyslem Otakarem I., aby pomohl zajistit zemskou hranici mezi Moravou a Rakouskem. Skály na nichž byl Mikulovský hrad postaven dosud nesou gotické obranné věže. Dnes město nabízí mnoho kultuurnich akcí, vinice - vinné sklípky, turistické trasy a cyklotrasy. Nad městem se tyčí Svatý kopeček s křížovou cestou a kaplí sv. Šebestiána.

Fotogalerie
Mikulov
Mikulov
Mikulov

Branná - Kolštejn

Obec leží v okrese Šumperk ve výšce 633 m n. m., 30 km od centra okresu - Šumperka, v tzv. Hanušovické vrchovině. O významu Branné v historii regionu svědčí i zde dochované zbytky gotického hradu, renesanční zámek, fojtství a kostel sv. Michala.

Fotogalerie
Branná - Kolštejn

Ostružná - vtrná elektrárna

Dominanta obce Ostružná, větrné elektrárny.

Fotogalerie
Ostružná - vtrná elektrárna

Ramzová - horské minikáry

Nedaleko obce Ostružná se nalézá SKI areál Ramzová. V zimním období super podmínky pro sjezdové lyžování, běžecké lyžování, lanovka. V letním období se můžete povozit na horských minikárách. Horské minikáry jsou vhodné pro dospělé i děti. Doporučujeme.

Fotogalerie
Ramzová - horské minikáry

Jablonné nad Orlicí

je podhorským městečkem východní části Orlických hor, ležící v malebné kotlině soutoku Tiché Orlice a Orličkovského potoka. Nad náměstím dominuje kostel Sv. Bartoloměje. Se starým hřbitovem, zdí, kaplí, márnicí a farou z roku 1725 tvoří typický celek vrcholného baroka. Další památkou je například kamenný most přes Tichou Orlici.

Fotogalerie
Jablonné nad Orlicí

Žamberk

je pro svou polohu nazýván branou do Orlických hor. Město leží v údolí řeky Divoká Orlice, ze severu chráněno Kapelským vrchem s rozhlednou z roku 1932. Na úpatí tohoto vrchu vybízí ke své návštěvě budova městského muzea s přilehlým židovským hřbitovem. Čtvercové náměstí se svými stavbami - radnice, morovým sloupem, kašnou a dalšími historickými domy, přes den ožívá čilým obchodním ruchem. Regionální specialita: vamberská krajka.

Fotogalerie
Žamberk

Třeboň

Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem. Je centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko. Krajina Třeboňska byla po staletí lidmi přetvářena. Z původně lesnatého území s množstvím rašelinišť a močálů se postupem času stala malebná krajina s množstvím rybníků, propojených četnými kanály a potoky, kde se střídají pole s loukami a smíšenými lesy. Dnes je město významným lázeňským střediskem s bahenními koupeli.

Fotogalerie
Třeboň

Vodní nádž Šance

Vodní nádž Šance je vodní zásobarnou mnoha měst v okrese Frýdek-Místek. Dostanete se zde buď vlakem zastávka Ostravice a pak pěšky směr Hamry nebo autem. Můžete se projít po hrázi nebo se dát po stezce TGM kolem přehrady nebo směr Gruň, Visalaje, Lysá hora. Od opřehrady vedou trasy pro pěší, cyklo, běžky.

Fotogalerie
Vodní nádž Šance

Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy

stavba pocházející z roku 1980 má třetí největší sál planetária pro 100 návštěvníků a druhý největší projekční přístroj v ČR. Planetárium promítá na umělou oblohu asi 9000 hvězd, planety, Slunce, Měsíc, kometu a další vesmírné objekty. Hvězdárna je vybavena několika výkonnými dalekohledy. Pravidelně pořádány akce pro školy a širokou veřejnost.

Fotogalerie
Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy
Syndikovat obsah