Aktovka obsahuje 0 položek.

Pardubice

Pardubice

patří mezi nejkrásnější východočeská města. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky. První dochovaná zmínka pochází z roku 1295. Město se pyšní vodním hradem přestavěným na renesanční zámek, historický městským jádrem s renesančním náměstím, malebnými uličkami a Zelenou bránou. Pardubické staré město je od roku 1964 městskou památkovou rezervací.

Fotogalerie
Pardubice

Zámek Pardubice

 počátky sídla v Pardubicích se datuje do 13. stol. v této době zde byl vybudován hrad, který postupem času byl přestavěn na zámek v držení rodu z Perštějna. U hradeb starého hradu byly vytvořeny valy, které se v případě nebezpečí daly naplnit rychle vodou a tak vznikla opevnění, která patří ke skvostům obrany 16. stol. Dnes v zámku sídlí Východočeské museum.
Otevírací doba: Celoročně: denně kromě pondělí 10 - 18h.

Fotogalerie
Zámek Pardubice

Lázně Bohdaneč

historie sahá do roku 1897, kdy zdejší rodák Jan Veselý přišel s myšlenkou využít blízká ložiska rašeliny k léčebným účelům. Léčebné lázně jsou od roku 1992 akciovou společností, která navázala na téměř stoletou tradici léčení pohybového ústrojí. Lázně jsou v provozu po celý rok a poskytnou tak péči více než osmi tisícovkám klientů.

Fotogalerie
Lázně Bohdaneč

Pardubice

Patří mezi nejkrásnější východočeská města. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky. První dochovaná zmínka pochází z roku 1295. Město se pyšní vodním hradem přestavěným na renesanční zámek, historický městským jádrem s renesančním náměstím, malebnými uličkami a Zelenou bránou. Pardubické staré město je od roku 1964 městskou památkovou rezervací.

Fotogalerie
Pardubice
Syndikovat obsah