Aktovka obsahuje 0 položek.

Olomouc

ZOO - Olomouc

leží na samém začátku Nízkého Jeseníku na Svatém kopečku 11 km od Olomouce. Areál tvoří nepůvodní smrkové porosty s přírodními loukami.
Zajímavé expozice: mořská akvária, expozice pro žraloky černoploutvé, pavilon žiraf, výběhy s pavilony pro gepardy a pižmoně.
Otevírací doba: leden - únor - 8 - 16hod, březen - 8 - 16hod, duben - srpen - 8 - 18hod, září - 8 - 16hod, říjen - prosinec - 8 - 16hod.
Vstupné: Od 1. 6. 2005 dospělí - 70 Kč, děti od 3 do 15 let - 50 Kč, studenti, důchodci - 50 Kč, skupiny nad 10 osob - 40 Kč/os.

Fotogalerie
ZOO - Olomouc

Olomouc

páté největší město v ČR leží v srdci Moravy a je nazýváno "perlou na zelené podušce". Město leží na řece Moravě je obchodní a dopravní tepnou a bránu do pohoří Jeseníků. Díky své historii, starobylé univerzitě, vojenské a církevní tradici se město oprávněně stalo centrem Olomouckého kraje.

Fotogalerie
Olomouc

Olomouc

je po Praze druhou největší památkovou rezervací ČR. Jedinečné sousoší Nejsvětější Trojce, které je největším svého druhu v Evropě bylo zapsáno na seznam UNESCO v prosinci roku 2000. Olomouc se začala rozvíjet v 13. stol. a vždy byla důležitým centrem Moravy spolu s Brnem. V 18. stol. bylo město přeměněno v barokní pevnost, vytvářející ochranu před Prusy. Do dnes se dochovala Terezská brána, Vodní kasárna, Korunní pevnůstka a pozůstatky gotických hradeb. V roce 1576 byla olomoucká jezuitská akademie – založena v roce 1546 povýšena na univerzitu.

Fotogalerie
Olomouc

Lázně Slatinice

přírodní léčebné lázně, které využívají minerální pramen přírodní sirné vody s hypotonickým obsahem sirovodíku zejména pro léčbu onemocnění pohybového ústrojí.

Fotogalerie
Lázně Slatinice

Olomouc

Páté největší město v ČR leží v srdci Moravy a je nazýváno "perlou na zelené podušce". Město leží na řece Moravě je obchodní a dopravní tepnou a bránu do pohoří Jeseníků. Díky své historii, starobylé univerzitě, vojenské a církevní tradici se město oprávněně stalo centrem Olomouckého kraje.

Fotogalerie
Olomouc
Syndikovat obsah